Værd at opleve på Bornholm

Her finder du en lang række af aktiviteter og oplevelsessteder på Bornholm:

Action Tours Bornholm www.actiontourbornholm.dk

Baltic Sea Glass www.balticseaglass.com

Bornholms Kunstmuseum www.bornholms-kunstmuseum.dk

Bornholms Middelaldercenter www.bornholmsmiddelaldercenter.dk

Bornholms Museum www.bornholmsmuseum.dk

Bornholms Rovfugleshow www.bornholmsrovfugleshow.dk

Bornholms Sommerfuglepark www.sommerfugleparken.dk

Bornholms Teater www.bornholmsteater.dk

Bornholms Tekniske Samling www.bornteksamling.dk

Christiansø – Ertholmene www.christiansoe.dk

Erichsensgård www.bornholmsmuseer.dk/erichs

Grønbechsgaard www.groenbechsgaard.dk

Gårdbesøg, Landbrug & Fødevarer www.skole.lf.dk

Highpark Bornholm www.highparkbornholm.dk

Hjorths Keramikfabrik www.bornholmsmuseer.dk/hjorths

Joboland www.joboland.dk

Karamel Kompagniet  www.karamelkompagniet.dk

Landbrugsmuseet Melstedgård www.bornholmsmuseer.dk/melstedg

Lilli´s Glasdesign www.lillis.dk

Moseløkkens Stenbrudsmuseum www.moseloekken.dk

NaturBornholm www.naturbornholm.dk

Naturstyrelsen www.udinaturen.dk

Pernille Bülow www.pernillebulow.dk

Svanekegaarden www.svanekegaarden.dk

Sejladser: